Dziś jest

WtorekImieniny
12Adelajdy
grudnia 2017Aleksandra

Programy samorządowe

Przeglądaj archiwum

Programy samorządowe

Środa, 6 grudnia 2017

Program Samorządowy

Miasto Szczecinek w 2018 roku na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży przeznaczy kwotę 770 tys. zł, tj o 10 % więcej niż w roku ubiegłym. Pieniądze trafią do dzieci i młodzieży poprzez poszczególne kluby. Będą przeznaczone na organizację zajęć sportowo - rekreacyjnych, szkolenie i współzawodnictwo sportowe oraz organizację obozów sportowych. Zastępca burmistrza Daniel Rak w programie samorządowym zapowiada wsparcie również dla tych sportowców, którzy już ukończyli 18 lat, ale ciągle są uczniami szkól ponadgimnazjalnych. Ponadto, w programie będzie mowa o sposobie dystrybucji tych pieniędzy, a także o organizacji kluczowych imprez sportowo - rekreacyjnych. W dalszej części programu burmistrz opowie o trwających przygotowaniach do przejęcia dworca PKP.

Środa, 29 listopada 2017

Program Samorządowy

Zima zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie w naszym mieście na dobre rozpoczyna się sezon grzewczy. To zła wiadomość, bo czekają nas podwyżki cen ciepła - zapowiedział burmistrz Jerzy Hardie - Douglas w programie samorządowym. Ponadto, w programie będzie mowa o nowych gniazdach półpodziemnych na odpady komunalne. Burmistrz opowie też o nowych światełkach, które ozdobią miasto w okresie przedświątecznym.

Środa, 22 listopada 2017

Program Samorządowy

Szkoła Podstawowa nr 1 jest najstarszą placówką w Szczecinku . Kiedyś należała do najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sportową. W miarę upływu czasu inne placówki ja wyprzedziły. W ratuszu zrodziła się koncepcja budowy nowej hali sportowej przy tej szkole - zapewnia zastępca burmistrza Daniel Rak. O hali będzie jeszcze mowa w programie samorządowym, a ponadto burmistrz Rak odniesie się do projektu radnych Razem dla Szczecinka w sprawie budżetu obywatelskiego i podsumuje swój udział w Finałowej Gali Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Piątek, 17 listopada 2017

Program Starostwa

Szczecineckie starostwo skorzysta z dotacji z rządowego programu przebudowy dróg na modernizacje dwóch ulic, które są w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg. W ramach programu wyremontowana zostanie ulica Trzesiecka od ul. Karlińskiej do ronda przy drodze 172. Wartość inwestycji to ponad 7 mln złotych, a dofinansowanie to 3 mln, a drugą ulicą będzie Koszalińska od ul. Myśliwskiej do Narutowicza. Wartość inwestycji to ponad 1,3 mln złotych, a dofinansowanie wyniesie 50 %. Do 15 listopada samorządy musiały przygotować projekt budżetu na rok przyszły. Po tym terminie projekt musi trafić do regionalnej izby Obrachunkowej, która go zaopiniuje. Zanim budżet trafi pod obrady rady, musi zaopiniować go Komisja Rewizyjna. Przyszłoroczny budżet starostwa zamyka się rekordową kwotą 120 mln złotych, z czego na inwestycje przeznacza się ponad 30 mln. To też rekord. Większość inwestycji dotyczy przebudowy dróg.

Środa, 15 listopada 2017

Program Samorządowy

Wyciąg do nart, autobusy elektryczne, przebudowy dróg i budowa sali gimnastycznej w Szkole nr 1 to niektóre inwestycje, które będą realizowane w przyszłym roku. Przyszłoroczny budżet będzie największym w dotychczasowej historii - mówi burmistrz Jerzy Hardie - Douglas w programie samorządowym. Ponadto, w programie będzie mowa dodatkowych pieniądzach, które trafią do Szczecinka w ramach programu Związku Miast Dorzecza Parsęty. Burmistrz powie też o ulicach, które otrzymają wsparcie z rządowego programu budowy dróg.
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11