Pogoda

Słonecznie

Temperatura
min: 7 st. C
max: 19 st. C
Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr półn.-zach. o sile 3 m/s
dziś jutro pojutrze

7°C/19°C

9°C/23°C

5°C/16°C

Archiwum aktualności

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Rada Powiatu

Poniedziałek, 31 maja 2004

Dziś obradowała Rada Powiatu Szczecineckiego. Radni m.in. zapoznali się z sytuacją szczecineckiego szpitala.

Święto ludowe

Poniedziałek, 31 maja 2004

Wczoraj w Szczecinku odbywały się wojewódzkie obchody Święta Ludowego.

Wystawa prac

Poniedziałek, 31 maja 2004

W Zespole Szkół Nr 3 już po raz ósmy zorganizowano Wystawę prac Dyplomowych. Ekspozycje urządzono w sali gimnastycznej, a niektóre prace można było oglądać w miejscu ich wykonania. W sali gimnastycznej zaprezentowano głownie makiety.

Skrzypaczki nagrodzone

Poniedziałek, 31 maja 2004

Burmistrz Szczecinka wyróżnił dziś dwie szczecineckie skrzypaczki - Celinę i Malwinę Kotz. Utalentowane dziewczęta zdobywają laury na Ogólnopolskich konkursach i Festiwalach.

Spływ Nizicą

Poniedziałek, 31 maja 2004

Wojskowe Koło PTTK Wiarusy nie próżnuje i wykorzystując pogodne dni zorganizowało spływ kajakowy. Kajakarze zmierzyli się tym razem z Kanałem Radackim będącym fragmentem Nizicy.

Kwadransowe Grubasy zapraszają

Poniedziałek, 31 maja 2004

Każdy kto chce zrzucić zbędne kilogramy może uczynić to w Klubie Kwadransowych Grubasów. Zajęcia w klubie prowadzą wysokiej klasy specjaliści.

Bratkowy Festyn

Poniedziałek, 31 maja 2004

O swoich podopiecznych nie zapomnieli członkowie Klubu Abstynenta Bratek. Dla dzieci przygotowano zabawy na świeżym powietrzu.

Festyn w Dalęcinie

Poniedziałek, 31 maja 2004

Rozpoczął się cykl imprez związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Festyny odbywają się w Szczecinku oraz na terenie powiatu. Taki festyn zorganizowano m.in. w Dalęcinie

Seminarium astronomiczne

Poniedziałek, 31 maja 2004

Młodzieżowy Dom Kultury od lat jest organizatorem sympozjów astronomiczno - astronautycznych. Do Szczecinka po raz kolejny przyjechali młodzi astronomowie by podzielić się swoja wiedzą.

Dni orotopedyczne

Poniedziałek, 31 maja 2004

Już po raz drugi w Szczecinku organizowano Seminarium Ortopedyczne. Do Szczecinka przyjechało około 200 lekarzy tej specjalności by wymieniać swoje doświadczenia

Rajd rowerowy

Poniedziałek, 31 maja 2004

Coraz więcej mieszkańców Szczecinka przesiada się na rowery. Dobrym sposobem na wykorzystanie tej pasji jest organizacja rajdów rowerowych. Taki rajd został zorganizowany dla pracowników Eldy.

Kampania wyborcza

Poniedziałek, 31 maja 2004

Stowarzyszenia Onkologia Szczecinecka w piątek w muszli parku miejskiego zorganizowała koncert charytatywny z udziałem Marka Torzewskiego.

Festyn dziecięcy

Poniedziałek, 31 maja 2004

Na terenie Niepublicznego PEOZET zorganizowano Dziecięcą Białą Niedzielę. Małych pacjentów przyjmowali lekarze specjaliści, a na placu przed budynkiem odbywał się festyn połączony z pokazami ratownictwa przygotowanymi przez strażaków i Centrum Ratownictwa Marynarki Wojennej z Ustki.

Odra liderem

Poniedziałek, 31 maja 2004

Darzbór Szczecinek rozegrał kolejne spotkanie na wyjeździe. Przeciwnikiem był Piast Choszczno. Mecz zakończył się remisem 3:3. Pierwsza bramka padła już w 18 minucie spotkania po strzale Dąbrowskiego. Gospodarze nie dali za wygraną i zaatakowali.

Olimpiada w tenisa ziemnego

Poniedziałek, 31 maja 2004

Na kortach Ośrodka Sportu I Rekreacji odbyły się zawody z cyklu Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Ziemnym. W zawodach uczestniczyło około 100 młodych tenisistów.

Sukces młodych piłkarzy

Poniedziałek, 31 maja 2004

Szczecineccy kibice piłkarscy mogą mieć pewność, że piłka nożna ma przyszłość. Udowodnili do młodzi piłkarze z Zespołu Szkół nr 1, którzy uczestniczyli w wojewódzkim turnieju w Szczecinie.

Sytuacja w służbie zdrowia

Piątek, 28 maja 2004

Omówienie kontraktu na II półrocze br. dla szczecineckiego szpitala w zakresie lecznictwa zamkniętego oraz uruchomienie w Szczecinku oddziału psychiatrycznego to tematy dzisiejszego spotkania przedstawicieli samorządu powiatowego, dyrekcji SP ZOZ Szczecinek i DPS w Bornem Sulinowie z dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Szczecinie Markiem Stachowiczem.

Święto Inżynierów

Piątek, 28 maja 2004

Trzydzieste szóste Pomorskie Dni Techniki rozpoczęto otwartym zebraniem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Urzędzie Miasta.

Konkurs plastyczny

Piątek, 28 maja 2004

W Młodzieżowym Domu Kultury rozstrzygnięto kolejną edycje konkursu plastycznego. Prace były wykonane różnymi technikami. Były akwarele, rysunki kredką i ołówkiem, były też prace przestrzenne wykonane z rozmaitych materiałów.

Konkurs dla pracodawców

Piątek, 28 maja 2004

Powiatowy Urząd Pracy otrzymał dodatkowe środki na aktywne formy zwalczania bezrobocia w regionie. W związku z tym ogłasza konkurs dla pracodawców na zatrudnianie bezrobotnych. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Urzad Pracy

Dzisięciolatek omnibusem

Piątek, 28 maja 2004

W Szkole Podstawowej Nr 4 już po raz czwarty zorganizowano konkurs edukacyjny Dziesięciolatek Omnibusem. W konkursie uczestniczyło 11 szkół z terenu miasta i gminy Szczecinek.

Festyn Rodzinny

Piątek, 28 maja 2004

W czasie festynu rodzinnego zorganizowanego przez nauczycieli, uczniów i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Światkach uczczono trzy święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, humory też.

Trójbój lekkoatletyczny

Piątek, 28 maja 2004

Dziś rozegrano indywidualny trójbój lekkoatletyczny rocznika 1992 i młodszych. W punktacji generalnej dziewcząt zwyciężyła Renata Hałuszka ze Szkoły nr 7 przed Pauliną Erkies z Barwic i Joanną Zdanowską z Bornego Sulinowa.

Zjazd orotpedów

Piątek, 28 maja 2004

Rozpoczynają się szczecineckie dni ortopedyczne. O tematyce spotkań mówi dr Michał Tabiszewski, organizator spotkań. Tematem tegorocznego spotkania ortopedów będą nowe metody likwidacji niestabilności stawu kolanowego.
Lekarska konferencja potrwa dwa dni.

Angielskie prezentacje

Piątek, 28 maja 2004

W Młodzieżowym Domu Kultury odbywają się IX Prezentacje Kulturalne w języku angielskim. W tym roku udział w prezentacjach biorą również uczniowie z Białego Boru i Barwic.

Nabór do szkół

Piątek, 28 maja 2004

Rozpoczął się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Wprawdzie wyniki testów gimnazjalnych jeszcze nie są znane, ale już można składać podania do wybranej przez szkoły. W tym roku absolwent gimnazjum może złożyć dokumenty w trzech wybranych szkołach. Termin składania podań upływa 28 czerwca.

Biała Niedziela

Piątek, 28 maja 2004

30 maja od godziny 10 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PEOZET na terenie dawnej Przychodni Kolejowej organizuje Dziecięcą Białą Niedzielę połączoną z festynem. W tym dniu będzie można bez skierowań, bezpłatnie skonsultować dzieci z lekarzem ortopedą, pulmonologiem, laryngologiem i endokrynologiem. Dorośli będą mogli poddać się badaniu tkanki tłuszczowej oraz uzyskać poradę w zakresie otyłości.

Święto Ludowe

Piątek, 28 maja 2004

Komitet Wojewódzki PSL zaprasza mieszkańców na obchody Święta Ludowego, które odbędą się w Szczecinku w niedzielę 30 maja. Rozpoczęcie obchodów o godzinie 11 uroczysta mszą w kościele mariackim. Po mszy uczestnicy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i pod tablica na Placu Wolności złoża wiązanki kwiatów. O godzinie 13 w muszli rozpoczną się imprezy autystyczno - sportowe, a o 18 wystąpi Eleni.

Święcicki w Szczecinku

Czwartek, 27 maja 2004

Wczoraj w Szczecinku gościł Marcin Święcicki, minister współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, poseł na Sejm dwóch kadencji, były prezydent Warszawy. Spotkanie odbyło się w klubie Drzewiarz.

Aktywny turniej

Czwartek, 27 maja 2004

W Zespole Szkół nr 2 zakończył się IV Ogólnopolski Turniej Sportowy Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Dla Ciebie Mamo

Czwartek, 27 maja 2004

Dla Ciebie Mamo - to tytuł koncertu, który przygotowali członkowie zespołów artystycznych działających w Szczecineckim Ośrodku Kultury z okazji Dnia Matki.

Indeksjada

Czwartek, 27 maja 2004

W dniu 25.05.2004 r. w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym, odbył się Pierwszy Powiatowy Konkurs Przedmiotowy Indeksjada 2004. Zwycięzcą, który otrzymał Indeks Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, została uczennica Gimnazjum nr 1 w Szczecinku - Anna Berezowska.

WKKW w Białym Borze

Czwartek, 27 maja 2004

Jeźdźcy i konie z egzotycznych Bermudów, ekipy z Japonii i Nowej Zelandii, ponadto cała koniarska Europa zjadą do Białego Boru na ostatnie przedolimpijskie zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Impreza zapowiada się imponująco,
organizatorzy spodziewają się ponad 70 koni, tyluż jeźdźców i trenerów. Będzie to ostatnia szansa zakwalifikowania się na olimpiadę do Aten.

Modernizacja trwa

Czwartek, 27 maja 2004

Zakończyliśmy prace modernizacyjne sieci telewizji kablowej na osiedlu Kołobrzeska. Za utrudnienia spowodowane robotami przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że rozpoczęły się prace modernizacyjne na osiedlu Koszalińska. W tej części sieci mogą występować chwilowe przerwy w odbiorze programów. Za te niedogodności przepraszamy. Przypominamy, że modernizacja ma na celu dostosowanie sieci do przesyłu usług multimedialnych, w tym internetu.

Agencja na swoim

Czwartek, 27 maja 2004

Podczas spotkania starosty Krzysztofa Lisa z wiceprezesem Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa Leszkiem Ratajczakiem i dyrektorem zachodniopomorskiego oddziału Agencji Andrzejem Bladoszewskim ustalono, iż istnieje potrzeba funkcjonowania oddziału Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinku. Dlatego też budynek przy ul. Limanowskiego będący dotąd własnością starostwa zostaje sprzedany Agencji za kwotę 220 tys. zł.

Konkurs na najładniejszy balkon

Czwartek, 27 maja 2004

Wzorem lat ubiegłych Liga Ochrony Przyrody wspólnie z Urzędem Miasta ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i najładniejsza posesję. Zgodnie z sugestiami mieszkańców w roku bieżącym konkurs trwać będzie od 15 do 30 czerwca. Balkony i posesje do konkursu można zgłaszać osobiście w Urzędzie Miasta w pokoju nr 13 lub telefonicznie pod numer 371 41 18. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 czerwca.

Zaśpiewa Torzewski

Czwartek, 27 maja 2004

Stowarzyszenia Onkologia Szczecinecka zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na koncert charytatywny znanego tenora Marka Torzewskiego. Marek Torzewski wystąpi w muszli szczecineckiego parku w piątek, tj. 28 maja o godzinie 18. Cały dochód z koncertu zasili konto Stowarzyszenia prowadzącego działalność prozdrowotną na rzecz mieszkańców regionu.

Dni Techniki

Czwartek, 27 maja 2004

Trzydzieste szóste Pomorskie Dni Techniki rozpoczną się otwartym zebraniem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa 28 maja o godzinie 13 w Urzędzie Miasta. W czasie zebrania zostanie zaprezentowany stan budownictwa w regionie i powiecie.

Olimpiada w tenisa

Czwartek, 27 maja 2004

Od piątku do niedzieli na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji, Młodzieżowego Domu Kultury i Szkoły Prywatnej rozgrywana będzie Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w tenisie ziemnym.

Prezent na Dzień Dziecka

Czwartek, 27 maja 2004

Zakład Budżetowy OSiR w Szczecinku informuje, że w dniu 1 czerwca 2004 roku DZIEŃ DZIECKA rejsy statkiem spacerowym są o 50% tańsze. Rejs trwa ok. 45 min. dorośli 4,50 zł po zniżce 2 zł dzieci 3 zł po zniżce 1,50 grupa zorganizowana 80 zł po zniżce 40 zł.

Dzień Matki

Środa, 26 maja 2004

Dziś Dzień Matki. O tym szczególnym świecie nie zapomniały dzieci z przedszkola Nutka. Do Młodzieżowego Domu Kultury zaprosiły swoje mamy na uroczystą galę.

Turniej szkół twórczych

Środa, 26 maja 2004

Dziś i jutro w Zespole Szkół nr 2 w Szczecinku odbywa się IV Ogólnopolski Turniej Sportowy Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Program ochrony środowiska

Środa, 26 maja 2004

Starostwo powiatowe w Szczecinku wspólnie z gminami wchodzącymi w skład powiatu przystąpiło do opracowania powiatowego programu ochrony środowiska. Teraz program został poddany konsultacji społecznej. Szczegóły: www.powiat.szczecinek.pl

Majówka z Wiarusami

Środa, 26 maja 2004

Po raz piętnasty Wojskowe Koło PTTK Wiarusy zorganizowało Turystyczny Rajd Samochodowy Majówka z Wiarusami. Trasa rajdu wiodła po Ziemi Chojnickiej. 64 uczestników w 16 samochodach pokonało 178 kilometrów, ale nikt nie żałuje.

Zapisy trwają

Środa, 26 maja 2004

Szkoła Muzyczna w Szczecinku prowadzi nabór uczniów na kolejny rok szkolny. Wszyscy zainteresowani powinni zgłaszać się w szkole do 6 czerwca.

Zakończone prezentacje

Środa, 26 maja 2004

W ramach IX Szczecineckiej Wiosny Literacko - Teatralnej wczoraj w Sali Kameralnej SZOK wystąpili laureaci I pomorskiej Parad Blagiera. Ballady Stachury i inne piosenki śpiewał Marcin Gałązka.

Zaśpiewa Torzewski

Środa, 26 maja 2004

Stowarzyszenia Onkologia Szczecinecka zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na koncert charytatywny znanego tenora Marka Torzewskiego. Marek Torzewski wystąpi w muszli szczecineckiego parku w piątek, tj. 28 maja o godzinie 18. Cały dochód z koncertu zasili konto Stowarzyszenia prowadzącego działalność prozdrowotną na rzecz mieszkańców regionu. Wstęp na koncert wolny.

Festyn w Juchowie

Środa, 26 maja 2004

Fundacja imienia Stanisława Karłowskiego i Klub Sportowy Huragan w Juchowie organizują w czerwcu wielki festyn z okazji otwarcia nowego boiska. W czasie festynu m.in. zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i udziałem drużyn z Berlina i Neubrandenburga.

Wycieczka edukacyjna

Wtorek, 25 maja 2004

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych dostrzegając konieczność dalszego rozwijania edukacji ekologicznej zorganizowała wycieczkę dla opiekunów szkolnych kół Ligi Ochrony Przyrody oraz dziennikarzy. Zwiedzano tereny Nadleśnictw Manowo i Bobolice.

Święto Ludowe

Wtorek, 25 maja 2004

Komitet Wojewódzki PSL zaprasza mieszkańców na obchody Święta Ludowego, które odbędą się w Szczecinku w niedzielę 30 maja. Rozpoczęcie obchodów o godzinie 11 uroczysta mszą w kościele mariackim. Po mszy uczestnicy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i pod tablica na Placu Wolności złoża wiązanki kwiatów. O godzinie 13 w muszli rozpoczną się imprezy autystyczno - sportowe, a o 18 wystąpi Eleni.

Radość życia

Wtorek, 25 maja 2004

Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej Walentynka był organizatorem II Spartakiady pod hasłem Radość Życia dla środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Szczecinecka Wiosna Literacko - Teatralna

Wtorek, 25 maja 2004

Spektaklem Saxofonista w wykonaniu Teatru from Poland rozpoczęto IX. Szczecinecka Wiosnę Literacko - Teatralną. Przedstawienie to znalazło się wśród najlepszych spektakli wytypowanych przez miesięcznik Teatr.

Sukcesy Celiny

Wtorek, 25 maja 2004

Kolejny wielki sukces odniosła młodziutka szczecinecka skrzypaczka Celina Kotz. 19 maja uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie im Janiny Garści w Stalowej Woli. Celina zdobyła tam nagrodę Grand Prix w kategorii skrzypiec.

Konkurs dla pracodawców

Wtorek, 25 maja 2004

W związku z pozyskaniem środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego na prace interwencyjne i staże absolwenckie, Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku zaprasza pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem osób bezrobotnych do składania wniosków do P.U.P. Szczecinek. Okres finansowania obejmuje do 6 miesięcy. Szczegółowych informacje udzielane są pod nr tel. 3728896

Grand Prix Bornego

Wtorek, 25 maja 2004

W miniony weekend na Zatoce Cichej jeziora Pile w zawodach cyklu Grand Prix Bornego Sulinowa rywalizowali modelarze w kategoriach FSR z kilkunastu polskich klubów modelarskich. Zawody były jednocześnie eliminacja do Mistrzostw Polski.

Kwadransowe Grubasy

Wtorek, 25 maja 2004

Klub Kwadransowych Grubasów zaprasza wszystkich zainteresowanych zrzuceniem zbędnych kilogramów i piękną sylwetką na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11.Lekarze okresla zakres ćwiczeń zainteresowanym.

Wycieczka na Hel

Wtorek, 25 maja 2004

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje w dniu 27 maja dla i Grupy i 1 czerwca dla drugiej grupy, jednodniową wycieczkę na Hel i do Słowińskiego Parku Narodowego. Koszt wycieczki dla członków związku - 30 złotych, dla niezrzeszonych - 40 zł. Bliższych informacji udziela Zarząd Związku w swojej siedzibie przy ulicy Kościuszki 23.

Dzień Matki

Wtorek, 25 maja 2004

26 maja o godzinie 17 w sali kina Przyjaźń Szczecinecki Ośrodek Kultury organizuje koncert Dla Ciebie Mamo. W programie wystąpią: Rebelia, pary tańca towarzyskiego z Aidy, zespół instrumentów dętych blaszanych i grupa Kawajki. Koncert dedykowany jest do zaproszonych przez dzieci i młodzież matek. Wstęp wolny.

Dziecięca Biała Niedziela

Wtorek, 25 maja 2004

30 maja od godziny 10 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PEOZET na terenie dawnej Przychodni Kolejowej organizuje Dziecięcą Białą Niedzielę połączoną z festynem. W tym dniu będzie można bez skierowań, bezpłatnie skonsultować dzieci z lekarzem ortopedą, pulmonologiem, laryngologiem i endokrynologiem. Dorośli będą mogli poddać się badaniu tkanki tłuszczowej oraz uzyskać poradę w zakresie otyłości.

Liga Futbolowa

Wtorek, 25 maja 2004

Trwają rozgrywki Ligi Futbolu Amatorskiego. W czwartej kolejce w oglądanym meczu Kronospan pokonał TAAJ 2:1. Wcześniej Słowianka przegrała z Inkometem 0:2, a Bulowiec pokonał POM EKO 4:0. Następne mecze będą rozgrywane w piątek.

Piłkarska karuzela

Wtorek, 25 maja 2004

Juniorzy starsi Darzboru wygrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 3:0, a młodsi przegrali 0:9. Natomiast juniorzy starsi Wielimia wygrali z Arkonia Szczecin 4:2, a młodsi przegrali 0:7. Seniorzy Wielimia wygrali z Calisią Kalisz Pomorski 2:1.

Nowy nabytek

Poniedziałek, 24 maja 2004

Muzeum Regionalne w Szczecinku wzbogaciło się o kolejny eksponat. Jest to srebrne cyborium, czyli puszka na komunikanty pochodząca z 1718 roku. Puszka została wykonana w Kołobrzegu i jest to kolejny srebrny eksponat wykonany przez pomorski warsztat.

Wiosenne koncerty

Poniedziałek, 24 maja 2004

Szczecinecki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w IX. Szczecineckiej Wiośnie Literacko - Teatralnej. Dziś pierwszy dzień koncertów, a jutro od godziny 17 w Sali Kameralnej można obejrzeć prezentacje I. Pomorskiej Parady Blagierów, posłuchać piosenek Stachury w wykonaniu Marka Gałązki oraz uczestniczyć w Turnieju Jednego Wiersza. Wstęp wolny.

Przyjeżdża Święcicki

Poniedziałek, 24 maja 2004

Starosta szczecinecki Krzysztof Lis zaprasza na spotkanie z Marcinem Święcickim, byłym Ministrem współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, posłem na Sejm dwóch kadencji, kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie odbędzie się 26 maja 2004 r. w Szczecinku w Klubie Drzewiarz, ul. Szkolna 2, o godz. 1600.

Poseł w Szczecinku

Poniedziałek, 24 maja 2004

Na zaproszenie senatora Witolda Gładkowskiego w Szczecinku przebywał Bogusław Liberadzki, minister transportu i gospodarki morskiej w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza.

AISE w Bibliotece

Poniedziałek, 24 maja 2004

Od dnia 19.05.2005r. maturzyści, przyszli maturzyści oraz osoby pragnące kontynuować swoją naukę na uczelniach wyższych mogą korzystać z Akademickiego Informatora Stowarzyszenia Educatio (AISE), zorganizowanego przez Stowarzyszenie Educatio działające na terenie Powiatu Szczecineckiego. Z AISE będzie można korzystać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bogdana Horodyskiego w Szczecinku na ul. Kard. St.

Dni Europejskie

Poniedziałek, 24 maja 2004

Organizacje społeczne, a także placówki oświatowe prześcigają się w organizacji dni europejskich przybliżających szerszym kręgom społeczeństwa kulturę i zwyczaje krajów Unii. Do których już należymy.

Festiwal Kultury Harcerskiej

Poniedziałek, 24 maja 2004

Kultura harcerska ma swoje miejsce w życiu codziennym. Harcerze są bardzo pomysłowi. W kręgach harcerskich powstaje wiele piosenek, które śpiewane są nie tylko przy ogniskach. Warto przypominać te już znane, a także warto poznawać nowe.

Przeprosiny w Temacie

Poniedziałek, 24 maja 2004

Prawie po czterech latach oczekiwania wydawca i redaktor naczelny dwutygodnika Temat nareszcie przeprosił za pomówienia, których dopuścił się w artykule Było nie było zamieszczonym w Temacie w dniu 12 sierpnia 2000 roku. Ponieważ przeprosiny zamieszczono wyjątkowo małym drukiem - przytaczamy je w całości.

Pamięci ukraińskiego wieszcza

Poniedziałek, 24 maja 2004

My mamy Mickiewicza, a Ukraińcy czcza Tarasa Szewczenkę. Taras Szewczenko od lat jest wieszczem narodowym tego kraju. W tym roku mija 190 rocznica jego urodzin.

Remis na szczycie

Poniedziałek, 24 maja 2004

Piłkarze Darzboru zajmujący aktualnie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi podejmowali wicelidera rozgrywek Pogoń Szczecin. Mecz na szczycie zakończył się remisem 3:3.

Puchary wręczono

Poniedziałek, 24 maja 2004

Przed meczem Darzboru z Pogonią wręczono puchary piłkarskich Oskarów Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Piłkarskie Oskary rozdano po raz czwarty. W gronie nagrodzonych znaleźli się szczecineccy zawodnicy i trenerzy.

Akrobatyczny pierwszy krok

Poniedziałek, 24 maja 2004

W sali sportowej szkoły nr 7 rozegrano Mistrzostwa Miasta Szczecinek w akrobatyce sportowej młodzików w skokach akrobatycznych.

Najmłodsi piłkarze

Poniedziałek, 24 maja 2004

Po raz Kolejny Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował turniej piłkarski uczniów klas trzecich. W turnieju uczestniczyło kilka zespołów. Dla młodych piłkarzy było to olbrzymie zadanie.

Wyniki matur pisemnych

Piątek, 21 maja 2004

Znane są wyniki maturalnych egzaminów pisemnych. W ponadgimnazjalnych szkołach podległych starostwu do egzaminów maturalnych przystąpiło 1269 abiturientów. Pozytywny wynik na egzaminie uzyskało 1203 abiturientów, 66 będzie musiało przystąpić do egzaminu pisemnego jeszcze raz. Stanowi to około 5% ogółu zdajacych. Jest to mniej niż w roku ubiegłym.

Szkolny festiwal nauki

Piątek, 21 maja 2004

W Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się dziś Festiwal Nauki. Celem Festiwalu było przedstawienie w jak najprzystępniejszy sposób rozwój cywilizacji. Prezentacje rozpoczęto od montażu, w którym przedstawiono dzieje nauki.

Zjednoczeni z Europą

Piątek, 21 maja 2004

Imię Zjednoczonej Europy nosi od dziś Gimnazjum nr 1 w Szczecinku. W uroczystości nadania szkole imienia i sztandaru uczestniczyło wielu znakomitych gości.

Święto przyrody

Piątek, 21 maja 2004

Wiadomo, że najłatwiej jest uczyć pewnych nawyków już od przedszkola. W Przedszkolu Słoneczko poprzez zabawę dziś uczono dzieci szacunku do przyrody. W Przedszkolu zorganizowano Święto Przyrody.

Majówka z Wiarusami

Piątek, 21 maja 2004

Wojskowe Koło PTTK Wiarusy zaprasza zmotoryzowanych na kolejny rajd samochodowy Majówka z Wiarusami. Trasa rajdu wiedzie po Ziemi Chojnickiej. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę już w najbliższą niedzielę.

Wiosna literacko - teatralna

Piątek, 21 maja 2004

W Szczecinku do tradycji należą wiosenne spotkania z literaturą i teatrem. Już po raz dziewiąty od poniedziałku odbywać się będą imprezy w ramach Szczecineckiej Wiosny Literacko - Teatralnej. Koncerty odbywać się będą w sali kameralnej SZOK w godzinach popołudniowych.

Spotkanie na szczycie

Piątek, 21 maja 2004

Jutro, tj. w sobotę na stadionie przy ulicy Piłsudskiego o godzinie 17 piłkarze Darzboru spotkają się z wiceliderem tabeli IV ligi - Pogonią Szczecin. Spotkanie zapowiada się interesująco, gdyż obie drużyny rywalizują o jak najwyższe miejsce w tabeli. Ponadto, przed meczem może dojść do protestu szczecineckich piłkarzy przeciwko obecnemu zarządowi sekcji piłki nożnej, który wykazuje tylko znikomą aktywność.

II liga w Polsacie Sport

Piątek, 21 maja 2004

I jeszcze informacja dla fanów piłki nożnej. Od jutra stacja Polsat port transmitować będzie spotkania II ligi piłkarskiej. Do końca sezonu transmitowanych będzie piec spotkań. Na początek transmitowany będzie mecz Pogoni Szczecin z Cracovią Kraków.

Słabe wyniki

Czwartek, 20 maja 2004

Znane są już wyniki sprawdzianu jaki uczniowie kończący w tym roku szkołę podstawową pisali w kwietniu. Wnioski nie są budujące, gdyż sprawdzian wypadł dużo gorzej niż w roku ubiegłym. Województwo zachodniopomorskie generalnie plasuje się na drugim miejscu od końca. Również w Szczecinku widoczne jest pogorszenie wyników w nauce. Wszystkie szkoły podstawowe odnotowały obniżenie wskaźnika.

Szczecinek na starej mapie

Czwartek, 20 maja 2004

W czasie bytności we Florencji w Pallacco Begio nasz reporter wypatrzył mapę Europy środkowe z 1627 roku. Na mapie, w pobliżu dużego jeziora zaznaczono miejscowość Kleinestetin. Tak kiedyś w słonecznej Italii określano Szczecinek.

Piknik europejski

Czwartek, 20 maja 2004

Ostatnio panuje moda na pikniki europejskie. Dziś taki piknik dla szczecineckich seniorów zorganizował Ośrodek Usług Społecznych NOA. W programie pikniku przewidziano spotkanie integracyjne, gry i zabawy oraz słodki i gorący poczęstunek.

Bez publiczności

Czwartek, 20 maja 2004

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało prezentacje sprzętu rehabilitacyjnego. Prezentacja odbyła się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Dopisali wystawcy, natomiast zawiodła publiczność.

Potfarz w Szczecinku

Czwartek, 20 maja 2004

W Szczecineckim Ośrodku Kultury wystąpił zespół Potfarz z Białogardu. Zespół znany jest publiczności m.in. Koszalina, Połczyna i Białogardu, a po koncercie w Szczecinku poznają go również torunianie.

Baśnie i bajki

Czwartek, 20 maja 2004

Dzieci z klas od I do III ze Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyły w konkursie pod nazwą Baśnie i bajki krajów Unii Europejskiej. Tematyka konkursu dotyczyła baśni pochodzących z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Danii.

Podziękowania burmistrza

Środa, 19 maja 2004

Burmistrz Szczecinka dostrzegł sukcesy szczecineckich akrobatów odniesione podczas zawodów z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Akrobatyce Sportowej.

Rozbiórka trybun

Środa, 19 maja 2004

Trwa rozbiórka podstaw trybun starego stadionu OSiR. Przypomnijmy, stadion zbudowano w latach sześćdziesiątych na dawnym wysypisku śmieci. Wzorem dla budowniczych był Stadion X - Lecia w Warszawie.

Zgłoś swój balkon

Środa, 19 maja 2004

Wzorem lat ubiegłych Liga Ochrony przyrody wspólnie z Urzędem Miasta ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i najładniejsza posesję. Zgodnie z sugestiami mieszkańców w roku bieżącym konkurs trwać będzie od 15 do 30 czerwca.

Piknik europejski

Środa, 19 maja 2004

Dom dziennego Pobytu Złota Jesień organizuje Piknik Europejski, który odbędzie się jutro, tj. 20 maja na terenie hali Ślusarnia. Piknik jest imprezą otwartą dla wszystkich osób starszych z terenu Szczecinka. W programie pikniku, zorganizowanego dla uczczenia wejścia Polski do Unii Europejskiej, przewidziano zabawy integracyjne, konkurs wiedzy o Unii, prezentacje wybranych krajów europejskich.

Podsumowano działalność

Środa, 19 maja 2004

Zgromadzenie Wspólników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podsumowało działalność Spółki. Wyniki firmy są bardzo dobre.

Sukces białoborzanina

Środa, 19 maja 2004

Nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze Zdzisław Drzewiecki w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim Pomorskie klimaty zdobył II miejsce i wyróżnienie. Warto dodać, że pod kierunkiem Zdzisława Drzewieckiego po sukcesy sięgają jego uczniowie.

Komunikat policji

Środa, 19 maja 2004

Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku prosi o kontakt osoby, którym w kwietniu i maju skradziono motocykl WSK przy ulicy 1 Maja i motorower Komar przy ulicy Bohaterów Warszawy.

Po trzeciej kolejce

Środa, 19 maja 2004

Zakończyła się trzecia kolejka spotkań Ligi Futbolu Amatorskiego. W rozgrywkach uczestniczy 6 drużyn. Ostatni mecz trzeciej kolejki rozegrali Inkomet i Pom Eko. W meczu 2: 0 zwyciężył Inkomet.

Przygotowują plan inwestowania

Wtorek, 18 maja 2004

Samorządy lokalne uzyskują coraz dalej idącą samodzielność. Nikt już odgórnie nie decyduje o tym, co należy wykonać w danej miejscowości. W związku z tym samorządy opracowują same wieloletnie lany, w których określają, co chcą realizować. Taki plan pozwala racjonalnie gospodarować środkami finansowymi. Gmina Miejska w Szczecinku właśnie przystąpiła do opracowania takiego planu.

Majówka z Wiarusami

Wtorek, 18 maja 2004

Wojskowe Koło PTTK Wiarusy zaprasza zmotoryzowanych na kolejna imprezę, Tym razem, w najbliższą niedzielę organizowany jest turystyczny rajd samochodowy. Rajd odbędzie się po Ziemi Chojnickiej bez względu na pogodę.

PKP w rozsypce

Wtorek, 18 maja 2004

PKP, jeszcze do niedawna największy polski przewoźnik dyszy ostatkiem sił.

Remonty ulic

Wtorek, 18 maja 2004

To, w jakim stanie technicznym są szczecineckie ulice, każde kierujący widzi. Na plus trzeba więc zapisać wszystkie działania zmierzające do poprawy ich stanu, Ekipy drogowców dziś łatały dziury na ulicy Polnej.

Sprawdź oferty

Wtorek, 18 maja 2004

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku posiada nowe oferty pracy. Oprócz propozycji, które pozostały z ubiegłego tygodnia jest wiele nowych. Warto jest sprawdzić, czy nie ma czegoś interesującego. Urząd informuje, że w każdy piątek o godz 10.00 prowadzone są spotkania z osobami bezrobotnymi.

Międzynarodowa konferencja

Wtorek, 18 maja 2004

Starostwo Powiatowe przy współudziale Stowarzyszenia Euromatematyk organizuje konkurs matematyczny dla dzieci i młodzieży. Konkurs zostanie poprzedzony międzynarodową konferencją metodyczną. Zaproszenia do udziału w konferencji zostały wysłane do wielu krajów świata. Starostwo poszukuje wolontariuszy znających biegle języki obce do pomocy w obsłudze konferencji.

Wiosna literacko - teatralna

Wtorek, 18 maja 2004

Szczecinecki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w imprezach przygotowanych w ramach IX Szczecineckiej Wiosny Literacko - Teatralnej. Imprezy odbywać się będą 24 i 25 maja. W programie przewidziano spektakle teatralne, koncerty i turniej jednego wiersza.

Rocznicowe obchody

Poniedziałek, 17 maja 2004

W niedzielę uroczysta mszą w kościele mariackim rozpoczęto obchody 60 rocznicy bitwy o Monte Cassino i 69 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Znowu w konkursie

Poniedziałek, 17 maja 2004

Powiat Szczecinecki znalazł się w grupie finalistów konkursu Lider Zarządzania w Samorządzie Lokalnym. Wniosek powiatu szczecineckiego o nazwie Bliżej obywatela - kompetentnie, sprawnie, kompleksowo jako jeden z czterech w kraju dostał się do ścisłego finału, o czym zdecydowała Komisja Konkursowa, obradująca w Warszawie pod przewodnictwem Ministra Jerzego Mazurka.

Puchar dla Bielska

Poniedziałek, 17 maja 2004

Zakończył się trwający 4 dni XXXI Ogólnopolski Konkurs Młodego Muzyka. Do Szczecinka przyjechało 354 młodych instrumentalistów by zademonstrować publiczności i profesorom z Akademii Muzycznych swoje umiejętności gry na instrumentach dętych.

Zagrały flecistki

Poniedziałek, 17 maja 2004

Konkursowi Młodego Muzyka towarzyszył I Festiwal Młodego Muzyka. W ramach festiwalu odbywały się wieczorne koncerty, w których występowali artyści mający już spore doświadczenie estradowe.

Zmiany na Koszalińskiej

Poniedziałek, 17 maja 2004

Zmodyfikowano organizację ruchu na ulicy Koszalińskiej. Jest to związane z pracami prowadzonymi przy budowie mieszkań komunalnych. Dla poprawy widoczności samochodów wyjeżdżających z ulicy Zielonej ruch Koszalińską odbywa się lewą stroną jezdni. Na skrzyżowaniu ustawiono tez wypukłe lustro, które umożliwia kierującym wyjeżdżającym z Zielonej obserwację ulicy Koszalińskiej. Mała rzecz, a zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo ruchu.

Remont Kościuszki

Poniedziałek, 17 maja 2004

Trwają również prace na ulicy Kościuszki. Drogowcy już uporali się z robotami na jezdni i obecnie koncentrują się na chodnikach. Na chodnikach układana jest nowa nawierzchnia, przy szkole nr 4 powstała już niewielka zatoczka dla samochodów. Układany jest polbruk. Ze względu na możliwość przebywania pieszych na jezdni w tym rejonie, zalecana jest szczególna ostrożność.

Remont wiaduktu

Poniedziałek, 17 maja 2004

Trwa remont wiaduktu na ulicy Pilskiej. Ruch odbywa się systemem wahadłowym. W niedzielę nie tworzyły się z tego powodu duże korki. Trzeba jednak zawsze liczyć się możliwością utrudnień i kilku minutowego oczekiwania na przejazd.

Czas eksmisji

Poniedziałek, 17 maja 2004

Skończył się okres ochronny dla osób, którym grozi eksmisja. Dłużnicy, którzy już zostali zobligowani do puszczenia mieszkania prawomocnym wyrokiem sądu, mogą spodziewać się eksmisji w każdej chwili.

Kartki dla mamy

Poniedziałek, 17 maja 2004

W Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę prac plastycznych przygotowana przez młodzież ze Szkoły Społecznej. Wystawę przygotowano pod opieką Jolanty Sierpińskiej w ramach Młodzieżowej Akademii Aktywności. Prezentowane prace zostały również wydane w formie pocztówek. Można je kupić po symbolicznej cenie i ofiarować np. z okazji Dnia Matki. Uzyskane w ten sposób pieniądze są przeznaczone na pomoc dla chorego dziecka.

Harcerze dzieciom

Poniedziałek, 17 maja 2004

Harcerze z Czarnego Szczepu realizują zadania z zakresu Młodzieżowej Akademii Aktywności prowadzonej przez Fundusz Lokalny Miasta Szczecinek Społeczny Kapitał Przyszłości. Druhowie swoje działania skierowali do dzieci.

Szkolenie liderów

Poniedziałek, 17 maja 2004

Szczecineckie Starostwo oraz Burmistrz Szczecinka zorganizowali dziś szkolenie dla liderów organizacji pozarządowych z zakresu przepisów ustawy o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie. W szkoleniu uczestniczyło około 90 osób.

Niepowodzenie Darzboru

Poniedziałek, 17 maja 2004

Juniorzy starsi Darzboru podejmowali piłkarzy ze szczecińskiej Arkonii. W pierwszych piętnastu minutach mogło się wydawać, że szczecineccy młodzi piłkarze sprostają pokładanym w nich nadziejom. Niestety, sił starczyło tylko na 15 minut. Potem to już zdecydowana przewaga piłkarzy ze Szczecina i ich wygrana 3:0. Juniorzy młodsi w ogóle nie wybiegli na boisko.

Pechowy Wielim

Poniedziałek, 17 maja 2004

O pechu mogą mówić piłkarze Wielimia. Na boisku w Trzesiece podejmowali drużynę Jedności Tuczno. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:3. Natomiast juniorzy jechali na mecz z Flota Świnoujście. Jechali, ale nie dojechali, gdyż zepsuł się autobus. Czy ta absencja zostanie ukarana walkowerem, dowiemy się niebawem.

Liga zakładowa

Poniedziałek, 17 maja 2004

W piątek rozegrano trzecia kolejkę Szczecineckiej Ligi Futbolu Amatorskiego. W pierwszy meczu zespół TAAJ pokonał Słowiankę 1:0. Chociaż piłkarze TAAJ przez cały mecz dominowali na boisku, potwierdzenie tego zdobyli dopiero w ostatniej minucie spotkania. W drugim meczu tej kolejki Kronospan pokonał Bulowca również 1:0. Dziś rozegrany zostanie ostatni mecz tej kolejki. Inkomet zmierzy się z POM EKO.

Obrażone ryby

Poniedziałek, 17 maja 2004

Na jeziorze Białym członkowie Koła PZW Jesiotr zorganizowali zawody wędkarskie. Uczestnicy konkursu polowali na szczupaka. Dopisała frekwencja, dopisała pogoda, tylko nie dopisało szczęście.

Gimnazjada

Poniedziałek, 17 maja 2004

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano w piątek Gimnazjadę w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Były to zawody powiatowe. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w dziesięciu konkurencjach.

Puchary wręczone

Poniedziałek, 17 maja 2004

W hali ślusarnia w sobotę wręczono puchary najlepszym zespołom Szczecineckiej Ligi Tenisa Stołowego. Rozgrywki trwały od października ubiegłego roku. Występowało w niej 16 zespołów podzielonych na I i II ligę.

O puchar dyrektora

Poniedziałek, 17 maja 2004

Na Hali Ślusarnia rozegrano Drużynowy Turniej zakładów pracy w tenisie stołowym. Stawką turnieju był Puchar dyrektora PPKS.

Turniej tenisowy

Poniedziałek, 17 maja 2004

W niedzielę na kortach ZB OSiR rozegrano pierwszy turniej o Nagrodę Klubu tenisowego. Rywalizowano tylko w grach pojedynczych, gdyż pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych gier.

Obradował Zarząd Powiatu

Piątek, 14 maja 2004

Dziś obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego. Zarząd m.in. zapoznał się z kontraktami szpitala na rok bieżący i wykonaniem w roku ubiegłym, przeanalizował działalność PCPR w roku ubiegłym i zapoznał się z rozdziałem środków na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Koncert specjalny

Piątek, 14 maja 2004

W ramach XXXI Konkursu Młodego Muzyka odbywa się I Festiwal Młodego Muzyka. Jest to cykl koncertów wieczornych. Wczoraj, w ramach festiwalu, w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny odbył się koncert specjalny.

Kolejny koncert

Piątek, 14 maja 2004

Dziś kolejny festiwalowy koncert, w którym wystąpią dwie znakomite flecistki Agata Igras i Agnieszka Karwowska. Agata Igras jest laureatką Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku sprzed 14 lat, a obecnie jest pierwsza flecistką orkiestry Sinfonia Varsowia. Agnieszka Karwowska dopiero wkracza na ścieżkę sławy, jest dyplomantką profesor Elżbiety Dastych Szwarc. Koncert odbędzie się a auli Szkoły Muzycznej, początek o 20.30.

Przesłuchania konkursowe

Piątek, 14 maja 2004

Trwają przesłuchania uczestników XXXI Konkursu Młodego Muzyka. Swoje prezentacje zakończyły już grupy pierwsza i druga grające na instrumentach dętych blaszanych i drewnianych.

Wystwa i sprzedaz instrumentów

Piątek, 14 maja 2004

W Szkole Muzycznej można obejrzeć wystawę instrumentów dętych. Prezentowane instrumenty można również kupić. Najtańsze saksofon można już kupić za 1000 złotych, najdroższy oferowano za ponad 25 tysiecy złotych. Są tu nie tylko saksofony.

Polskie Radio w Szczecinku

Piątek, 14 maja 2004

Od kilku miesięcy w Szczecinku funkcjonuje Studio Polskiego Radia Koszalin. Miesięcznie ze Szczecinka nadawanych jest około 60 godzin programu dotyczącego Szczecinka i najbliższych okolic.

Powstaje park leśników

Piątek, 14 maja 2004

Na dawnym wysypisku gruzu w pobliżu kościoła Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kołobrzeskiej powstaje Park Leśników. Gruzowisko z dnia na dzień zmienia się na korzyść. Codziennie przybywa nowych nasadzeń.

Spotkanie z PCK

Piątek, 14 maja 2004

W zespole Szkół nr 5 zorganizowano spotkanie poświęcone obchodom Tygodnia PCK a także jubileuszowi 85 - lecia tej organizacji.

Paliły sie sadze

Piątek, 14 maja 2004

Dziś po południu straż pożarna otrzymała informacje, że pali się poddasze jednego z budynków przy ulicy Bohaterów Warszawy. Pożar okazał się niegroźny. Zapaliły się sadze w kominie. Ich spalanie nadzorowali strażacy.

Rowerowa majówka

Piątek, 14 maja 2004

Wojskowe Koło PTTK Wiarusy w najbliższa niedzielę organizuje kolejna imprezę dla rowerzystów. Zbiórka uczestników rajdu w niedziele przed dworcem PKP.

Rocznicowe obchody

Piątek, 14 maja 2004

Ksiądz Piotr Jesionowski, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Musiał i burmistrz Marian Goliński zapraszają mieszkańców miasta do uczestnictwa w obchodach 69 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego oraz 60 rodziny zdobycia Monte Cassino przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o 12.

Turniej tenisowy

Piątek, 14 maja 2004

W sobotę o godzinie 9 rozpocznie się Drużynowy turniej Zakładów Pracy w Tenisie Stołowym. Gry odbywać się będą w hali Ślusarnia. Organizatorzy zapraszają do kibicowania.

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano dz

Piątek, 14 maja 2004

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano dziś Gimnazjadę w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Były to zawody powiatowe. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w dziesięciu konkurencjach.

Honory dla burmistrza

Czwartek, 13 maja 2004

Podczas uroczystości związanych z obchodami uchwalenia onstytucji 3 Maja Wojewoda Zachodniopomorski udekorował burmistrza Mariana Golińskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Konkurs grantowy

Czwartek, 13 maja 2004

Rada Programowa Funduszu Lokalnego Społeczny Kapitał Przyszłości ogłasza konkurs grantowy na realizację projektów z programu Godzina dla zdrowia. Informacji w tej sprawie udziela szczecinecki MOPS.

Konkurs czytelniczy

Czwartek, 13 maja 2004

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 1 zorganizowały wspólny konkurs czytelniczy dla swoich uczniów. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, pobudzanie zainteresowań literackich i utrwalanie zasad poprawnej pisowni.

Sukces G Daty

Czwartek, 13 maja 2004

Środkowopomorska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej w Koszalinie, przy współudziale Rady Regionalnej Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku, przyznała Medal i nadała tytuł Pomorski Produkt 2004 programowi komputerowemu TopSecret Next Generation firmy G Data ze Szczecinka. Medalem oraz tytułem Koszaliński Produkt 2004 Naczelna Organizacja Techniczna w Koszalinie uhonorowała program komputerowy FotoOffice 2 tej samej firmy.

Zakończono obchody

Czwartek, 13 maja 2004

Kiermaszem na Placu Wolności zakończono obchody Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych.
Do udziału w kiermaszu zaproszono 14 placówek z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Poszerzenie zarządu

Czwartek, 13 maja 2004

Zgromadzenie Wspólników zdecydowało o poszerzeniu Zarządu spółki ZGM - TBS. Do zarządu powołano Tadeusza Stankiewicza, do niedawna dyrektora Szczecineckiego Inspektoratu PZU.

Podział medali

Czwartek, 13 maja 2004

Na kortach ZB OSiR dwa dni trwały rozgrywki w ramach Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Ziemnym Juniorów. Rozgrywki w grze pojedynczej zdominowali zawodnicy klubu SKT Szczecin.

Matur dzień drugi

Środa, 12 maja 2004

Wczoraj maturzyści pisali egzamin z języka polskiego, dziś egzamin pisemny z wybranych przedmiotów. Maturzyści mogli wybierać matematykę, historię, biologie, geografię, fizykę, chemię lub język obcy.

Konkurs Młodego Muzyka

Środa, 12 maja 2004

W ramach XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Muzyka odbywa się równie I Festiwal Młodego Muzyka. W koncertach festiwalowych uczestniczą soliści i zespoły akademickie. Wczoraj odbył się pierwszy koncert.

Podświetlony ratusz

Środa, 12 maja 2004

Przybywa w mieście punktów, które w nocy są podświetlane. Od kilku dni dodatkowe nocne oświetlenie zyskał szczecinecki ratusz. Budynek jest podświetlany od strony Placu Wolności i ulicy 1 Maja.

Czwórbój lekkoatletyczny

Środa, 12 maja 2004

Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji dziś odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. Rywalizowano w bigach na 60 m oraz 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców, rzutach piłeczką palantową i skoku w dal lub wzwyż.

Pomogliśmy!

Środa, 12 maja 2004

Zakończyła się akcja zbierania pieniędzy dla chorego mieszkańca osiedla Zachód Piotra Ciesielskiego. Akcję prowadził Bogdan Trojanek. Piotr Ciesielski obecnie przebywa na turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu.

Dzień Europejski

Środa, 12 maja 2004

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 zorganizowali Szkolny dzień Europejski. Okazuje się, że Europę można również pokazać na wesoło. Uczniowie prezentowali skecze, scenki rodzajowe i humoreski w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Turniej na kortach

Środa, 12 maja 2004

Na kortach Zakładu Budżetowego OSiR rozgrywane są Mistrzostwa Województwa Juniorów w Tenisie Ziemnym. Do finału dotarli dwaj reprezentanci Klubu Tenisowego ze Szczecina.

Są nowe oferty

Środa, 12 maja 2004

Bezrobocie nie chce spadać, przybywa ludzi mających problemy ze znalezieniem pracy, ale na szczęście co tydzień są nowe oferty pracy. Warto zapoznać się z propozycjami pracodawców. Szczegółowe oferty są przedstawiane na tradycyjnych piątkowych spotkaniach w Urzędzie Pracy.

Matury czas zacząć

Wtorek, 11 maja 2004

Zakwitły kasztany i rozpoczęły się matury. W szczecineckich szkołach ponadgimnazjalnych wprowadzono szczególne środki ostrożności. Naszej ekipie nie udało dostać się na salę egzaminacyjną. Egzaminy rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9.

Kawajki laureatem

Wtorek, 11 maja 2004

Zespół Kawajki ze Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego został laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Dziecięcych i Solistów. Jest to największe jak dotąd wyróżnienie zdobyte w czasie istnienia grupy.

Konkurs rozpoczęty

Wtorek, 11 maja 2004

Rozpoczęły się przesłuchania uczestników XXXI Konkursy Młodego Muzyka. W tym roku w konkursie zaprezentuje się rekordowa liczba uczniów. W konkursie uczestniczą uczniowie z klas instrumentów dętych blaszanych i drewnianych.

Konkurs grantowy

Wtorek, 11 maja 2004

Rada programowa Funduszu Lokalnego Społeczny Kapitał Przyszłości ogłasza konkurs grantowy na realizacje projektów z programu :Godzina dla zdrowia. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych, instytucji kultury, szkół, klubów i organizacji sportowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w pokoju 21 lub telefonicznie pod numerem 372 80 21.

Majówka z rowerem

Wtorek, 11 maja 2004

Wojskowe Koło PTTK Wiarusy w najbliższa niedzielę organizuje kolejna imprezę dla rowerzystów. Rajd Majówka z rowerem rozpocznie się w niedzielę o godzinie 8.30. Zbiórka na placu przy dworcu PKP.

Koniec ligi tenisowej

Wtorek, 11 maja 2004

Zakończyła się trwająca od października ubiegłego roku Szczecinecka Liga Tenisa stołowego. Występowało w niej 16 zespołów podzielonych na I i II ligę. Rozegrano 114 meczów, 1140 pojedynków i ponad 4000 setów. W pierwszej lidze zwyciężyła I Szkółka Szczecineckiego Stowarzyszenia Miłośników Tenisa stołowego przed II zespołem Dalbetu i trzecim zespołem TAAJ. W drugiej lidze zwyciężył zespół PPKS i uzyskał awans do I ligi.

Walczą z bezrobociem

Poniedziałek, 10 maja 2004

Powiatowy Urząd Pracy z Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskał środki na zwalczanie skutków bezrobocia w powiecie szczecineckim. W ramach pozyskanych środków PUP rozpoczyna realizację programów: Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób długotrwale bezrobotnych i Wsparcie startu zawodowego absolwentów powiatu szczecineckiego.

Zawody harcerskie

Poniedziałek, 10 maja 2004

Komenda hufca ZHP oraz Namiestnictwo Drużyn Sprawnościowych i Wędrowniczych zorganizowali Zawody Sprawnościowo - Obronne o Puchar Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa. Zawody odbyły się na terenie poligonu w Czarnem.

Pływacki Sztafety

Poniedziałek, 10 maja 2004

Kryta Pływalnia Aqua Tur była miejscem Pierwszych Powiatowych Zawodów Pływackich Sztafet dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 10 - lecia Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pojezierza Drawskiego.

Pojednania ciąg dalszy

Poniedziałek, 10 maja 2004

Z udziałem dawnych mieszkańców Rakowa - wsi w gminie Borne Sulinowo - odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą wszystkim zmarłym mieszkańcom tej wsi. Tablicę ufundowali dawni rakowianie, a teren przygotowali obecni mieszkańcy wsi.

Spotkanie Amazonek

Poniedziałek, 10 maja 2004

W sobotę w Domu Samopomocy Walentynka szczecineckie Amazonki spotkały się z lekarzem z Centrum Onkologii w Warszawie.

Rekordowa obsada

Poniedziałek, 10 maja 2004

Jutro, tj. 11 maja w Szkole Muzycznej rozpocznie się XXXI Konkurs Młodego Muzyka. W konkursie uczestniczyć będzie rekordowa liczba uczestników. Swoje umiejętności zademonstruje 354 wykonawców ze 110 polskich szkół muzycznych.

Zwycięstwo Darzboru

Poniedziałek, 10 maja 2004

Darzbór Szczecinek, po bardzo ładnym meczu, pokonał piłkarzy z Trzebiatowa 2:0. Bramki dla Darzboru strzelili: Sochalski i Kaszczyc. Od pierwszych minut gospodarze przeważali na boisku.

Ze zmiennym szczęściem

Poniedziałek, 10 maja 2004

Natomiast juniorzy ze zmiennym szczęściem grali w Świnoujściu. Juniorzy starsi pokonali flotę 4:0, a młodsi przegrali w tym samym stosunku bramek.

Wielim - juniorzy przegrali

Poniedziałek, 10 maja 2004

Juniorzy młodsi Wielimia podejmowali piłkarzy Pogoni Nowej ze Szczecina. Niestety goście okazali się zdecydowanie lepsi od naszych zawodników. Juniorzy starsi przegrali 3:7, a młodsi 2:6.

... seniorzy też

Poniedziałek, 10 maja 2004

0:1 przegrali też seniorzy Wielimia, którzy grali w Wierzchowie Złocienieckim z Kolejarzem. Wynik meczu mógł być inny, ale Ochocki nie strzelił karnego, a sędzia nie uznał jednej bramki.

Olimpiada Szachowa

Poniedziałek, 10 maja 2004

Zakończyła się Powiatowa Olimpiada Szachowa Szkół Podstawowych. Najlepszym szachistą wśród chłopców ze szkół podstawowych został Krzysztof Kur z szóstki, na drugim miejscu uplasował się jego brak Sławomir.

Zawody Służby Więziennej

Poniedziałek, 10 maja 2004

Dnia 8 maja w sobotę hala sportowa Stara ślusarnia gościła najlepszych tenisistów stołowych wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej okręgu koszalińskiego. W grze pojedynczej triumfował Antoni Biedziuk (Zakład Karny Szczecinek) wyprzedzając Mariana Szczukieckiego oraz Henryka Bielińskiego (obaj Zakład Karny Czarne).

Dzień Zwycięstwa

Piątek, 7 maja 2004

Jutro 8 maja, a więc dzień, w którym w 1945 roku hitlerowskie Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji. W tym dniu zakończyły się działania wojenne na frontach II wojny światowej w Europie.

Remont kościoła

Piątek, 7 maja 2004

Rozpoczął się remont dachu na kościele mariackim. Stara dachówka zostanie zastąpiona nową. Trzeba będzie przełożyć ponad 1770 metrów kwadratowych. Więźba dachowa nie będzie ruszana, jest w doskonałym stanie.

Sukcesy muzyków z MDK

Piątek, 7 maja 2004

W tym roku odbyły się już trzy konkursy dla muzyków grających na syntezatorach. W VI Przeglądzie Młodych Instrumentalistów w Słupsku Julia Bołtuć zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii, a Michał Reszke, Michał Rosński i duet Blues Brothers otrzymali wyróżnienia. Szczecineccy muzycy zdobywali również wyróżnienia na IV Artystycznej Interdydakcie, a duet Blues Brothers będzie miał jeszcze okazję wystąpić na Przeglądzie Wojewódzkim w Szczecinie.

My i nasz teatr

Piątek, 7 maja 2004

Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Szczecinecki Ośrodek Kultury zapraszają na wieczór artystyczny My i nasz teatr. W programie spektakl pantomimiczny Złoty Ptak w wykonaniu uczestników Warsztatu Atut, spektakl Dziady w wykonaniu seniorów z Domu Dziennego Pobytu Złota Jesień i kabaret Romeo i Julia w wykonaniu uczestników Walentynki.

Bawmy się razem

Piątek, 7 maja 2004

Bawmy się razem to jedna z imprez zorganizowanych przez Stowarzyszenie Atut i MOPS Warsztat Terapii Zajęciowej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowe przepisy

Piątek, 7 maja 2004

Mało kto wie, że od 1 maja obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące największej dopuszczalnej szybkości na terenie zabudowanym. Nieznajomość tego przepisu może drogo kosztować. W mieście jeździmy z prędkością do 50 km/h.

ZAjęcia na Uniwersytecie

Piątek, 7 maja 2004

Homeopatia - spojrzenie lekarza praktykującego tradycyjnie - to temat wykłady wygłoszonego w ramach Uniwersytetu III Wieku. Wykład wygłosił lekarz, specjalista chorób wewnętrznych Paweł Szycko.

Konkurs młodego muzyka

Piątek, 7 maja 2004

W Dniach od 11 do 15 maja w szczecineckiej Szkole Muzycznej odbywać się będzie XXXI Konkurs Młodego Muzyka. W ramach konkursu odbywać się też będzie I Festiwal Młodego Muzyka.

Zagra Darzbór

Piątek, 7 maja 2004

W sobotę na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Szczecinku zostanie rozegrany mecz o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Darzborem Szczecinek a Regą Meridą Trzebiatów. Ostatnim mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Trzebiatowa 2:1. Początek tego spotkania o godzinie 16.30.

Zawody sprawnościowe

Piątek, 7 maja 2004

Komenda Hufca ZHP informuje, ze 8 maja na terenach wojskowych poligonu w Czarnem zostaną rozegrane Zawody Sprawnościowo - Obronne o Puchar Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa oraz biegi na orientacje harcerzy Hufca ZHP Szczecinek. Zwycięskie patrole zostaną uhonorowane nagrodami i dyplomami.

Turniej drużynowy

Piątek, 7 maja 2004

Szczecineckie Stowarzyszenie Miłośników Tenisa stołowego oraz Zakład Budżetowy OSiR organizują Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Zakładów Pracy, Firm, Instytucji, Zrzeszeń i Jednostek Budżetowych. Stawką turnieju jest Puchar Dyrektora PPKS. Turniej odbędzie się 15 maja, a zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.

Turniej tenisa stołowego

Piątek, 7 maja 2004

W Zespole Szkół nr 2 dziś odbywał się Turniej Tenisa Stołowego Pracowników Oświaty. W turnieju, zorganizowanym przez Zarząd Okręgu ZNP i Powiatowy Związek Sportowy uczestniczyło 11 panów i trzy panie.

Mała matura

Czwartek, 6 maja 2004

Wczoraj i dziś w gimnazjach uczniowie ostatnich klas pisali testy kompetencyjne. Testy kompetencyjne są odpowiednikiem dawnej małej matury. Wczoraj uczniowie pisali test humanistyczny. Jego tematem była moda.

Wreszcie zwycięstwo

Czwartek, 6 maja 2004

Darzbór Szczecinek chyba już przełamał złą passę. Mecz z Lechem Czaplinek, który rozegrano wczoraj na stadionie przy ulicy Piłsudskiego chyba już o tym świadczy.

Taktyk zaprasza

Czwartek, 6 maja 2004

Klub szachowy TAKTYK zaprasza uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z miasta i powiatu szczecineckiego do wzięcia udziału w V Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Szachach. Eliminacje powiatowe odbędą się 8 maja tj. w sobotę w sali nr 16 Szczecineckiego Ośrodka Kultury o godz. 1000

Dni otwarte szkoły

Czwartek, 6 maja 2004

W Szkole Muzycznej zorganizowano Dzień Otwartych drzwi. Była możliwość zwiedzenia wszystkich szkolnych pracowni i zapoznania się z kierunkami kształcenia. Ci, którzy są zainteresowani kształceniem w Szkole Muzycznej, a nie mieli okazji zwiedzić szkoły wczoraj, mogą to jeszcze zrobić. Szkoła umożliwia chętnym zwiedzanie i rozmowy informacyjne w każdej chwili.

Spotkanie Amazonek

Czwartek, 6 maja 2004

Stowarzyszenie Amazonek zaprasza wszystkie panie na kolejne spotkanie, które odbędzie sie w sobote o godzinie 11 w Domu Samopomocy walentynka. Gościem Amazonek bedzie lekarz onkolog z Centrum Onkologii z Warszawy.

Poznawanie Europy

Czwartek, 6 maja 2004

W Szkole nr 6 odbyły się dziś międzyszkolne prezentacje państw Unii Europejskiej. Prezentacji dokonywali uczniowie klas od jeden do trzy. Każda ze szkół prezentowała wybrane kraje.

Nie piję, nie palę

Czwartek, 6 maja 2004

W zespole Szkół nr 5 zorganizowano warsztaty profilaktyczne pod hasłem Nie pije, nie palę, nie biorę. Do udziału w warsztatach uczniowie zaprosili psychologa, przedstawiciela Straży Miejskiej, terapeutów i pedagogów.

Złota Setka Pomorza i Kujaw

Czwartek, 6 maja 2004

Gazeta Pomorska, Głos Pomorza i Głos Szczeciński już po raz ósmy opublikowały ranking Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Po raz trzeci uczestniczyły w nim firmy z naszego województwa. W rankingu podstawowym na 128 miejscu znajduje się KPPD Szczecinek.

Obchody Dnia Zwycięstwa

Czwartek, 6 maja 2004

Jutro, tj. w piątek o godzinie 14 przy pomniku Zdobywców Wału Pomorskiego na Cmentarzu Wojennym w Szczecinku odbędą się okolicznościowe uroczystości z okazji Dnia Zwycięstwa. W programie obchodów, oprócz okolicznościowych wystąpień przewidziano Apel Poległych oraz składanie wieńców i kwiatów pod pomnikami w miejscu obchodów oraz na grobie lotników alianckich i na symbolicznej mogile Żołnierzy Armii Krajowej.

Przerwa na budowie

Środa, 5 maja 2004

Rzadko się zdarza, żeby w dobie kryzysu w budownictwie wykonawca zerwał umowę z inwestorem na wykonawstwo budynku mieszkalnego. Do takiego zdarzenia doszło w Szczecinku.

Czynny protest niepełnosprawnych

Środa, 5 maja 2004

Stowarzyszenie ATUT i MOPS - warsztat Terapii Zajęciowej w Szczecinku w ramach obchodów Europejskiego Dnia Protestu przeciwko dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych organizują cykl imprez z udziałem osób niepełnosprawnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Dziś zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. W jego ramach zorganizowano pokazowe zajęcia w nowo powstałej pracowni informatyczno - poligraficznej.

Wyróznienie najlepszych

Środa, 5 maja 2004

W Szkole Podstawowej nr 6 podsumowano dotychczasowy dorobek uczniów. W tym celu zorganizowano specjalny apel, w czasie którego wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli coś więcej niż dobre wyniki w nauce. Oprócz prymusów, specjalnymi pucharami, dyplomami i nagrodami wyróżniono sportowców, a także tych, którzy zdobywali laury w różnych konkursach. Wyróżnienie przed frontem szkoły jest szczególna nagrodą.

Koncert Trimu

Środa, 5 maja 2004

W kościele św. Rozalii wystąpił zespół TRIM. Zespół TRIM tworzy grupa przyjaciół związana w swoim życiu ze Szczecinkiem. Ich rodziną był chór De profundis prowadzony przez Irenę Maculewicz-Żejmo i Ojca Tadeusza Rydzyka.

Sukcesy skrzypaczek

Środa, 5 maja 2004

Kolejny sukces odniosły siostry Malwina i Celna Kotz, młode skrzypaczki ze Szkoły Muzycznej w Szczecinku. Celina Kotz zajęła I miejsce w Ogólnopolskim konkursie Skrzypcowy we Wrocławiu. Dodatkowo otrzymała nagrodę specjalna za najlepsze wykonanie oberka Grażyny Bacewicz. Jej starsza siostra, Malwina zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Płocku. Obie uczennice przygotowała do konkursu Anna Bartusch.

Wiosna Europejska

Środa, 5 maja 2004

Sadzenie drzewka przyjaźni, Prezentacje Szkolnego Klubu Europejskiego, gry i zabawy na sportowo i ludowo oraz Smaki Europy to m.in. działania podejmowane przez młodzież polską i niemiecką w ramach obchodów Wiosny Europejskiej w Zespole Szkół im.

Sukcesy w taekwondoo

Środa, 5 maja 2004

W miniony weekend w Śremie odbyły się finały X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. W zawodach startowało 230 zawodników z 50 klubów w tym 16 zawodników z KSW Szczecinek i 3 z Bornego Sulinowa, wyłonionych w III ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych w taekwondoo.

Benzyna w górę

Środa, 5 maja 2004

Na stacjach benzynowych trwa szaleństwo cenowe. Jeszcze wczoraj na stacji Orlen za paliwo bezołowiowe 95 płaciliśmy 3,79. Dziś jego cena przekroczyła zbliżyła się do 4 złotych i wynosi 3, 96 za litr.

III Wiek zaprasza

Środa, 5 maja 2004

Homeopatia - spojrzenie lekarza praktykującego tradycyjnie, to temat wykładu, który w czwartek w ramach Uniwersytetu III Wieku wygłosi specjalista chorób wewnętrznych, Paweł Szycko. Początek o godzinie 16.30 w sali nr 9 Zespołu Szkół Społecznych.

Biała niedziela

Środa, 5 maja 2004

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Zarząd Powiatowy w Szczecinku organizuje 9 maja Białą Niedzielę, w ramach której bezpłatnych porad specjalistycznych udzielać będą lekarze: diabetolog, kardiolog i urolog. Prowadzone będą również bezpłatne pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego. Zapisy i informacja w siedzibie Stowarzyszenia w czwartek, telefon 37 204 48. Badania prowadzone będą w Podimedzie od godziny 10.

Turniej absolwentów

Środa, 5 maja 2004

Na boisku I LO im. ks. Elżbiety rozegrano turniej absolwentów w piłce ręcznej. Zwyciężył zespół prowadzony przez Grzegorza Kiliana, drugie miejsce zajął zespół Tomka Niezgody, a trzecie drużyna Mariusza Jaroszyńskiego.

Nocne samorzadowców obrady

Wtorek, 4 maja 2004

Silna Polska w Zjednoczonej Europie - pod takim hasłem w Szczecinku odbyła się nadzwyczajna, uroczysta sesja Rady Powiatu i Rad samorządów wchodzących w skład powiatu szczecineckiego. Obrady rozpoczęły się 30 kwietnia o godzinie 22.

Dni Europejskie

Wtorek, 4 maja 2004

Od wciągnięcia na maszty flag Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Irlandii, Włoch i Unii Europejskiej rozpoczęły się obchody Dni Europejskich w Szczecinku.

Msza na Placu Wolności

Wtorek, 4 maja 2004

3 Maja, w Dzień Konstytucji na Placu przed ratuszem została odprawiona uroczysta koncelebrowana msza św. w intencji Ojczyzny. Święto 3 Maja ma dwa wymiary.

Ani Mru Mru

Wtorek, 4 maja 2004

Obchody ni Europejskich w Szczecinku zakończył kabareton na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Szczecineckiej publiczności zaprezentowały się popularne kabarety Ani Mru Mru i Hrabi.

Kiejstut Bereźnicki w Szczecinku

Wtorek, 4 maja 2004

W Art. Galerii Szczecineckiego ośrodka Kultury można oglądać prace malarza, profesora Kiejstuta Bereźnickiego z Sopotu. Kiejstut Bereźnicki jest jednym z największych współczesnych malarzy polskich.

Odczyt w Stowarzyszeniu

Wtorek, 4 maja 2004

W stowarzyszeniu Civitas Christiana na Placu Wolności Ryszard Pilich, szef koszalińskiego oddziału Civitas Christiana wygłosił odczyt na temat Kościół katolicki wobec new age.

Obchody Dnia Strażaka w gminie

Wtorek, 4 maja 2004

Chociaż dzień strażaka przypada dzisiaj, strażacy z gminy Szczecinek obchody zorganizowali już 1 Maja. Uroczystości odbyły się w Wierzchowie.

Odnowili współpracę

Wtorek, 4 maja 2004

Z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej gminę Szczecinek odwiedziła delegacja z niemieckiej gminy Gellersen. Obie gminy współpracują już od wielu lat. Wejście Polski do Unii Europejskiej było okazją do odnowienia umowy o partnerskiej współpracy.

Spływ Piławą

Wtorek, 4 maja 2004

X Ogólnopolski Spływ Kajakowy Majówka z Sobótką rzeką Piławą cieszył się tradycyjnie dużym powodzeniem. Trasę spływu podzielono na 3 etapy. Po zakończeniu każdego z nich wracano do Bornego Sulinowa, gdzie urządzono bazę.

Koncert De Mono

Wtorek, 4 maja 2004

Po biegu Osińskiego na scenie na obiektach OSiR wystąpił zespół De Mono. Zespół powstał w 1984 roku. Z przerwami występuje do dnia dzisiejszego.

Biegi uliczne

Wtorek, 4 maja 2004

Już po raz dwudziesty pierwszy na ulicach Szczecinka rozegrano Bieg Uliczny im. Winanda Osińskiego, pierwszego olimpijczyka wywodzącego się z Pomorza Środkowego.

Tenisowy turniej starszych

Wtorek, 4 maja 2004

W sobotę i niedziele na kortach Zakładu Budżetowego OSiR odbył się turniej otwarcia sezonu letniego w kategorii weteranów. Wśród tenisistów najlepsza formę zaprezentował Janusz Paszkiewicz, który wygrał z Wiktorem Sypiańskim.

... i młodszych

Wtorek, 4 maja 2004

Rozegrano również dwa turnieje klasyfikacyjne skrzatów i juniorów. W kategorii skrzatów we grach pojedynczych zwyciężył Krzysztof Mlazga, przed Jarosławem Gacą, w kategorii juniorów tryumfował Mateusz Gieczys przed Michałem Podkowiakiem. W grach podwójnych zwyciężyła para Marcin Szulecki i Jakub Biernacki.

Medale w karate

Wtorek, 4 maja 2004

1 maja w Świnoujściu odbyła się Gala Mistrzów we Karate Kyokushin do lat 18. Uczestniczyło w niej 60 najlepszych zawodników z Pomorza i Niemiec. Zawodnicy ze szczecineckiego klubu Karate Kyokushin zdobyli aż 7 medali. W kategorii do 14 lat chłopców w kata zwycięzył Grzegorz Stawiński, a w kumite Grzeghorz Stawiński był drugi, Damian Cieloch trzeci. W tej samej kategorii dziewcząt w kumite Viola Jesionowska zdobyła złoto, i srebro.

Turniej ping - ponga

Wtorek, 4 maja 2004

Szczecineckie Towarzystwo Miłośników Tenisa Stołowego oraz Zakład Budżetowy OSiR byli organizatorami Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego. W turnieju startowało 44 zawodników z Północno - Zachodniej Polski.

Wyscigi kolarskie

Wtorek, 4 maja 2004

2 maja, w niedzielę na ulicach Szczecinka rozegrano kolejne zawody. Tym razem były to wyścigi kolarskie samorządowców, zakładów pracy, dzieci i młodzieży. Wyścigi te cieszyły się dużym powodzeniem.

Rolkowe szaleństwa

Wtorek, 4 maja 2004

Oprócz kolarzy na ulicy Piłsudskiego można było podziwiać rolkarzy. To szaleństwo na kółkach przy butach jest coraz bardziej popularne, toteż nic dziwnego, że wielu próbowało swoich sił w tej dyscyplinie sportu.

Potyczki samorządowe

Wtorek, 4 maja 2004

Na krytej pływalni rozegrano pływackie potyczki samorządowe pomiędzy Chojnicami i Szczecinkiem. Było to już drugie spotkanie reprezentacji obu miast. Pierwsze w Chojnicach zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Zwycięstwo Wielimia

Wtorek, 4 maja 2004

Seniorzy Wielimia na boisku w Gwdzie Wielkiej podejmowali Spójnię Świdwin. Tym razem los dla szczecineckich piłkarzy okazał się łaskawy i to jest wielka niespodzianka, gdyż Spójnia przed tym meczem zajmowała 4 miejsce w tabeli V ligi, a Wielim był w dole tabeli. Jeszcze nigdy dotad Wielimowi nie udało się wygrać ze Spójnia aż 5 : 0. Po tym meczy Spójnia spadła na 5 miejsce w tabeli, a Wielim awansowal na jedenaste.

Juniorzy przegrali

Wtorek, 4 maja 2004

Juniorzy Darzboru podejmowali na starym stadionie podejmowali piłkarzy Pogoni Nowej Szczecin. Również oni nie mieli szczęścia. Starsi przegrali 0:7, a młodsi w trochę korzystniejszym stosunku 2:6.

Koniec marzeń?

Wtorek, 4 maja 2004

Darzbór Szczecinek nie sprostał liderowi tabeli - Odrze Chojna. Wicelider tabeli wrócił z tego pojedynku na tarczy. Zespół Darzboru wystąpił bez Kaszczyca, który musi pauzować za czerwoną kartkę i bez Sochalskiego, który z nieznanych przyczyn nie stawił się na zbiórce. Gospodarze - czyli Odra Chojna nie mieli kłopotów kadrowych. Pierwszy kwadrans gry to było takie badanie przeciwników, ale już w tym kwadransie Darzbór stracił pierwsza bramkę.

Festyn Lotniczy

Wtorek, 4 maja 2004

Stowarzyszenie Lotnicze w Bornem Sulinowie już po raz piąty zorganizowało Wielki Festyn Lotniczy Memoriał Andrzeja Szylińskiego. Zawody zaliczane są do punktacji Pucharu Polski, toteż kadra Polski stawiła się w komplecie.

Otwarcie sezonu

Wtorek, 4 maja 2004

Żeglarze z Klubu ŻMKS Orlę Szczecinek wciągnięciem flagi na maszt na przystani Powiatowego Ośrodka Sportów Wodnych rozpoczęli sezon żeglarski. Klub zrzesza około 120 członków.

Puchar Coca Coli

Wtorek, 4 maja 2004

Na boisku Szkoły nr 7 rozegrano półfinałowe mecze turnieju mini piłki nożnej o puchar Coca Coli. Nie zawiodła drużyna z siódemki.
Do finału zakwalifikowały się szczecinecka siódemka i szkoła nr 5 z Wałcza.