Pogoda

Słonecznie

Temperatura
min: 13 st. C
max: 22 st. C
Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr połud.-zach. o sile 1 m/s
dziś jutro pojutrze

13°C/22°C

11°C/19°C

14°C/23°C

Kategorie

Archiwum aktualności

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Nocne wędkowanie

Środa, 23 sierpnia 2017

Szczecineckie Koło Wędkarskie PZW JESIOTR serdecznie zaprasza wszystkich członków koła na nocne wędkowanie na jeziorze Trzesiecko. Zawody odbędą się w nocy z 26 na 27 sierpnia, zbiórka w sobotę 26 sierpnia o godz. 18 na plaży przy ul. Różanej. Zgłoszenia telefonicznie pod nr telefonu 504 412 088 do dnia 25 sierpnia. Metoda połowu: grunt, maksymalnie 2 wędki. Organizatorzy zapewniają gorący posiłek oraz atrakcyjne nagrody.

Casimir w Paragwaju

Środa, 23 sierpnia 2017


Przemierzył Europę wzdłuż i wszerz, by zatrzymać się w Ameryce Południowej w Paragwaju.

Mały festiwal Ty i Ja

Środa, 23 sierpnia 2017

Już szósty rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku jest organizatorem Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Piknik rodzinny

Środa, 23 sierpnia 2017

W sobotę w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika odbędzie się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury.

I po zlocie

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Setki pojazdów militarnych, często zabytkowych, tysiące miłośników militariów ubranych w mundury różnych armii awista z różnych okresów i zwiedzających przewinęło się przez miasteczko zlotowe w Bornem Sulinowie podczas XIV Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych Gąsienice i Podkowy. W tym roku podczas zlotu uczestnicy i goście mieli wiele nowych atrakcji. Jedną z nich były skoki spadochronowe. Skoki cieszyły się ogromnym powodzeniem zwiedzających. Borneńskie lotnisko, na którym lądowali skoczkowie było dosłownie oblężone. Skoczkowie skakali z wysokości bojowej, tj. z 200 metrów, a na celność lądowania z 1200 metrów. Najpierw skakali skoczkowie z Gromu wykorzystując standardowe spadochrony bojowe. Po nich wyskoczyli skoczkowie sportowi wykonując w powietrzu różne ewolucje. Michał Żmuda ze Związku Spadochroniarzy Polskich trafił w sam środek 10 centymetrowego punktu. Skoczkowie zaprezentowali się czterokrotnie. Również popisy sprawności ułańskiej gromadziły licznych widzów. Ułani prezentowali różne sztuczki ułańskie, które w przedwojennej Polsce pokazywane były podczas pułkowych świąt. Każdy udany przejazd był nagradzany g5omiki oklaskami przez licznie zgromadzona publiczność. Tradycyjnie też, dużym powodzeniem cieszyły się obozy rekonstrukcyjne oraz przejażdżki po tankodromie. Każdego dnia podczas zlotu można było oglądać wystawy wojskowego sprzętu muzealnego. Miłośnicy militariów powoli opuszczają już miasteczko zlotowe. W niedzielę jeszcze do godzin wieczornych można było korzystać z przejażdżek pojazdami militarnymi po tankodromie. Kolejne spotkanie miłośników militariów w lutym, podczas zlotu zimowego.

[1] 2 3 4 5